Ocieplanie poddaszy pianką

Poddasze

Poprzez bezpośredni natrysk tworzymy jednolitą, nie wymagającą łączeń warstwę pozbawioną słabo ocieplonych miejsc. Piana poliuretanowa dokładnie uszczelnia poddasze, gdyż dociera nawet w najmniejsze zakamarki, takie jak narożniki i łączenia. Jest bardzo lekka, nie obciąża dodatkowo konstrukcji. Skuteczna izolacja bezpośrednio na membranę dachową uszczelnia wszystkie łączenia membrany, tworząc doskonałą wiatroizolację. Całkowicie bezpieczna i przyjazna alergikom, uniemożliwia rozwój grzybów.

Ocieplanie domu pianką

Elewacje

Ocieplanie pianą jest idealne zarówno dla budynków drewnianych, jak i murowanych. Już 5 centymetrów natrysku zapewnia skuteczne ocieplenie, zastępując 10 centymetrów styropianu, zapewniając bezszwowe pokrycie, odporne na przenikanie i wilgoć. Piana jest elastyczna, pracuje razem z konstrukcją domu i wytrzymuje wiele lat. Nie obciąża elewacji. Nie traci swoich właściwości z biegiem lat, nie poddaje się działaniu grzybów i szkodników. Natryskiwanie może być wykonywane także na nierównych powierzchniach.

Ocieplanie fundamentów pianą

Fundamenty

Fundament jest jednym z najbardziej krytycznych obszarów wymagających ocieplenia. Izolacja pianką jest całkowicie bezszwowa i bezspoinowa. Pozwala uniknąć mostków termicznych i innych wad częstych przy ocieplaniu fundamentów tradycyjnymi metodami. Nie wymaga użycia folii budowlanych. Dzięki wysokiej odporności mechanicznej będzie nam służyć wiele lat. Ocieplanie pianką poliuretanową chroni przed wpływem wilgoci do budynku oraz wkraplaniu się wody w pomieszczeniach. Dodatkowo, jest ona ekologiczna.

Ocieplanie stropu pianą

Stropodachy

Pianka poliuretanowa tworzy jednolitą, bezspoinową powierzchnię. Skutecznie ociepla i zapobiega wilgoci. Szybka aplikacja i materiał odporny na odkształcenia zapobiega powstawaniu przecieków oraz usunięcia już istniejących. Niska masa własna odciąża konstrukcję. Bezkonkurencyjnie szybki czas montażu obniża koszty inwestycji. Polecana jest także przy termomodernizacji, nie wymaga usuwania starych pokryć. Posiada dobrą przyczepność do różnych materiałów, takich jak papa, blacha, eternit, beton, drewno i innych.

Ocieplanie posadzki pianką

Posadzki

5 centymetrów pianki poliuretanowej skutecznie zastępuje 8 centymetrów styropianu. Izolacja wykonywana jest bez łączeń i docinek, jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć oraz szkodniki. Dzięki systemowi natryskowemu uzyskujemy równą powierzchnię. Jednolita warstwa o niskim współczynniku przewodnictwa ciepła zapewnia szczelność na poziomie wymiany gazów. Ocieplanie pianką to dobry wybór na wiele lat – nie osiada, nie traci swoich właściwości, jest odporna na szkodniki oraz grzyby.

Nietypowe realizacje

Nietypowe realizacje

Wyjątkowe właściwości pianki poliuretanowej sprawiają, że doskonale sprawdza się ona do izolacji konstrukcji o niestandardowych kształtach. Można wówczas uzyskać doskonałe dopasowanie bez mostków termicznych i uciążliwej, czasochłonnej aplikacji. Poza klasycznymi zabudowaniami ocieplamy między innymi:

  • kontenery morskie,
  • zbiorniki Ad Blue,
  • rurociągi,
  • statki, barki i łodzie,
  • samochody typu Izoterma.