Ocieplanie elewacji pianką

Pianka poliuretanowa doskonale sprawdza się do ocieplania elewacji. Straty ciepła wynikające z braku lub niedostatecznej termoizolacji ścian budynku mogą wynosić 20-25%. Starannie wykonana izolacja zewnętrzna umożliwia zminimalizowanie kosztów za ogrzewanie, bez jednoczesnej utraty powierzchni użytkowej, co ma miejsce w przypadku ocieplania wewnątrz budynku.

ocieplanie elewacji pianką poliuretanową

 

Nieocieplone lub źle zaizolowane ściany podnoszą koszty grzewcze o około 20-50%.

DLACZEGO WARTO OCIEPLIĆ ELEWACJĘ PIANKĄ PUR?

Dzięki właściwościom pianki poliuretanowej wszelkie szczeliny zostają precyzyjnie zaizolowane. Umożliwia to uzyskanie doskonałego efektu także w przypadku powierzchni nierównych lub chropowatych. Izolacja natryskowa charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem adhezji w stosunku do: betonu, laminatu, stali, płyt OSB, odeskowania, płyt drewnopochodnych, membrany, blachy i papy. Wobec tego piankę poliuretanową można stosować na wszystkie z wymienionych wyżej materiałów.

Adhezja jest zdolnością do łączenia się powierzchniowych warstw ciał fizycznych. To dzięki niej pianka PUR doskonale przylega do innych materiałów budowlanych.

NA CZYM POLEGA OCIEPLANIE ELEWACJI PIANKĄ?

Do ocieplania budynków z zewnątrz wykorzystujemy przede wszystkim pianę zamkniętokomórkową, która nie jest paroprzepuszczalna. Charakteryzuje ją wysoka odporność na ściskanie oraz ekstremalne warunki atmosferyczne. Bezsprzecznym atutem tej metody termoizolacji jest łatwa aplikacja oraz wykończenie. Na warstwę ocieplenia układamy między innymi gotowe elementy elewacyjne ALUCOBOND, o doskonałych parametrach technicznych.

Piana zamkniętokomórkowa dzięki wyższej wytrzymałości i sztywności może przyczynić się do poprawy solidności konstrukcyjnej budynku.